Ano je to možné, nabízíme (slučovač analogového napěťového signálu 0- 10 V.) Na vstup slučovače je možné připojit až 8 čidel a na výstupu je sloučený signál 0-10 V. Napětí na výstupu slučovače vždy odpovídá nejvyššímu napětí ze všech připojených čidel.
V prostorách kde nedojde v podstatě nikdy k vyvětrání na hodnotu blízkou venkovnímu vzduch, je nutné u čidel CO2 vypnout autokalibrační funkci. Potom doporučujeme pro vést rekalibraci čidla jednou za 2 nebo 3 roky.
Čidlo dlouhodobě koriguje svoji přesnost podle venkovního vzduchu, ve kterém je relativně konstantní koncentrace CO2 400 ppm. Pro správnou funkci autokalibrace je potřeba aby jednou za 10 dní došlo k řádnému vyvětrání vnitřního prostoru na hodnoty blízké venkovnímu vzduchu.
Americká asociace odborníků na ventilaci (ASHRAE) doporučuje vnitřní koncentraci oxidu uhličitého udržovat do 1 000 ppm, v Evropě je doporučená hranice různá podle konkrétního státu a třeba u nás je to 1 500 ppm. Každý člověk je jinak citlivý n vydýchaný vzduch a samozřejmě je tedy nejlepší úroveň spínání ventilace nastavit individuálně, my doporučujeme hodnotu 1 000 ppm.
Všechna čidla Protronix mají vestavěnou autokalibraci, čili není potřeba je za normálního provozu kalibrovat. Je potřeba alespoň jednou do měsíce vyvětrat monitorovaný prostor na venkovní hodnotu koncentrace CO2. V některých prostorech by naopak mohla být autokalibrace nežádoucí. Příkladem jsou prostory, kde třeba kvasí víno či zraje pivo a podobně, v takových to prostorách je na místě autokalibrační funkci čidla vypnout. Potom doporučuje kalibrovat každé dva až tři roky.
Kam umístit čidlo kvality vzduchu a čemu se lépe vyhnout je uvedeno v článku: (5 tipů, kam (ne)umístit čidlo kvality vzduchu)
Co a v jakém prostru sledovat je uvedeno v tomto článku: (CO2 není hlavním znečišťovatelem vnitřního vzduchu)
Principiálně je to možné pokud je v daném prostoru vždy alespoň nějaký byť minimální pohyb vzduchu, tak koncentrace CO2 je zpravidla stejná jako níže v místnosti. Ovšem pokud se jedná o uzavřenou místnost bez větrání, tak je dobré umístit čidlo cca do výše hlavy pobývajících osob.
Spotřeba čidla se mírně liší typ od typu, ovšem v průměru je pod jeden Watt. Tedy z hlediska výkonu to není nic náročného, jen u čidel CO2 je potřeba počítat s proudovými špičkami až 150 mA, byť po velmi krátkou dobu v řádu milisekund. Rozsah napájecího napětí je u většiny čidel již od 12 V stejnosměrných až po 35 V stejnosměrných, tedy dostatečně široký, aby v podstatě libovolný standardní 12 V nebo 24 V zdroj plně vyhověl pro napájení čidla.
Ano, je to možné a pro krátké vzdálenosti v řádu jednotek metrů délky přívodního kabelu bezproblémové. Máme na mysli zapojení napájení a analogového výstupu čidla s jednou společnou zemí. Pokud délka přívodního kabelu je již nad 10 m nebo může jít vedení k čidlu v souběhu s nějakými silovými vodiči, které by mohli rušit svým elektromagnetickým polem bezprostřední okolí, tak je vhodné zapojení čtyřvodičové. Čtyřvodičovým se rozumí, že pro napájení a pro výstup 0-10 V je použit samostatný kroucený pár vodičů, jaké jsou k dispozici například v kabelu SYKFY 2x2x0,5.