Čidla PMx – polétavého prachu

Ikona

Poletavé částice představují jak směs pevných částic, tak i aerosolů (jemné kapičky různých chemikálií) o velikosti 10  µm (mikrometrů) a méně. Označení PMx vychází z anglického názvu Particulate Matters, kde x označuje maximální průměr částic v µm.

Monitoring PMx ve vnitřním prostředí je důležitý, protože částice o velikosti 10 µm a méně pronikají hlouběji do našeho organizmu a tělo tomu již nedokáže zabránit kašlem či ulpěním na sliznicích. Ty nejmenší částice pronikají až přímo do krevního řečiště. Poletavé částice způsobují podráždění dýchacích cest, dýchací problémy, astma, plicní onemocnění nebo třeba nemoci srdce. Obecně poletavé částice vznikají při spalování biomasy, jsou uvolňovány z doutnajícího ohně, ze spalovacích motorů, průmyslových podniků, elektráren, spaloven, z povrchových dolů, vznikají i při zemědělské činnosti. Mohou vznikat i v domácnostech například při vaření nebo při topení v krbu. Aerosol tvoří různé  chemikálie, kterých mohou být až stovky druhů v závislost na aktuálních meteorologických podmínkách, složení atmosféry a převažujících zdrojích emisí v dané oblasti.

Čidla monitorují koncentraci polétavých částic až ve čtyřech velikostech v rozsahu od 0,3 do 10 mikrometrů. Čidla se dají propojit se systémy větrání, případně i s filtrací vzduchu. Vyznačují se dlouhodobou stabilitou a v trvalém provozu vydrží déle než 8 let, a to bez nutnosti údržby nebo rekalibrace. V naší nabídce nechybí ani model vhodný pro monitoring prostředí v budovách dle požadavků mezinárodního institutu WELL Building Standard.

Chcete více informací?

  Jméno a příjmení*
  Email*
  Telefonní číslo
  Váš dotaz*

  Produkty

  • Čidlo NLII-DUST

   Čidlo NLII-DUST

   ◦ monitoruje poletavé částice ve vzduchu
   ◦ částice o velikosti 2.5 a 10 µm
   ◦ 2x analogový výstup
   ◦ 3x LED indikace kvality vzduchu

  • Čidlo NLII-DUST-IQRF

   Čidlo NLII-DUST-IQRF

   ◦ monitoruje poletavé částice
   ◦ částice o velikosti 2.5 a 10 µm
   ◦ bezdrátová radiová komunikace IQRF
   ◦ 2x analogový výstup

  Kontaktujte nás

   Registrujte se k newsletteru zde
   „Měříme, na čem záleží“

   Pardubická 177
   537 01 Chrudim
   Czech Republic

   obchod@protronix.cz +420 722 931 799 +420 469 625 190 IČ 25962264 DIČ CZ25962264

   © Protronix s.r.o. 2024